Τo Φιλί του Ιούδα (THE JUDAS KISS) είναι ένα έργο που ξεπερνά τα όρια μιας πραγματικής προσωπικής ιστορίας και μιλάει με πάθος, τόλμη και αλήθεια για το κόστος της ηθικά ανένδοτης στάσης σε έναν κόσμο όπου κυβερνά ο φόβος, η σκοπιμότητα και ο συμβιβασμός . Εκεί που ο ιδιωτικός χώρος και η όποια διαφορετικότητα απειλούνται συνεχώς από την εισβολή των έξωθεν συμβάσεων και καταναγκασμών. Παρουσιάστηκε την προηγούμενη σεζόν για πρώτη φορά στην Ελλάδα,στο Αγγέλων Βήμα ταυτόχρονα με την εξαιρετικά επιτυχημένη και πολυσυζητημένη παρουσίασή του στο θέατρο Duke of York, στο West End του Λονδίνου με τους Rupert Everett και Freddie Fox στους ρόλους του Όσκαρ Ουάιλντ και του Λόρδου Άλφρεντ Ντάγκλας και συνεχίζεται φέτος, κάθε Σάββατο και Κυριακή, στις 8 το βράδυ.
Μετάφραση-Σκηνοθεσία: Μαργαρίτα Δαλαμάγκα-Καλογήρου
Σκηνικά-Κοστούμια: Τόλης Τατόλας
Φωτισμοί: Αλέκος Γιάνναρος
Φωτογραφίες :Κική Παπαδοπούλου
ΠΑΙΖΟΥΝ
(με την σειρά που εμφανίζονται:
Τίτος Λίτινας: Άρθουρ και Γκαλιλέο (Ο Περίγυρος)
Βασίλης Μαργέτης: Ρόμπι Ρος
Αλέξανδρος Αμερικάνος: Μπόουζι, Λόρδος Άλφρεντ Ντάγκλας
Μάνος Καρατζογιάννης: Όσκαρ Ουάιλντ
ΩΡΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΩΝ:
Σάββατο και Κυριακή στις 8 το βράδυ
Πρεμιέρα Σάββατο 5 Οκτωβρίου
Διάρκεια παράστασης 120 λεπτά
Τιμές εισιτηρίων: 12 Ευρώ(κανονικό),10 Ευρώ (μειωμένο),
Σχόλια για αυτό το άρθρο