Η Μadonna ήταν η γυναίκα star δυναμίτης της εποχής μου. Από την πρώτη στιγμή που άκουσα τα τραγούδια της ξεσηκώθηκα. Πάντα είχε να προτείνει κάτι ανατρεπτικό. Και αποτυχίες αν έκανε, όπως η ταινία.. της τα συγχωρούσες. Γιατί στα 50 της ανέβηκε στα rollers και χόρεψε το Ηung up on You..και σου έδωσε αισιοδοξία για το μέλλον. Μία γυναίκα- αντράκι που χόρευε καταπληκτικά, ήταν brand και απόλυτη trend setter.
Στα 60 της την φανταζόμουν ακόμα πιο σοφή, στιλάτη και παντοδύναμη. Ήμουν σίγουρη πως θα έβρισκε ένα τρόπο να κάνει την κάθε ηλικία να μοιάζει hot. Η μετάλλαξη, μάλλον ξεκίνησε όταν ο γιος της επέλεξε να πάει να μείνει με τον πατέρα του. Εκεί άρχισαν οι λάθος κινήσεις. Οι υπερβολές. Ένα ανεξήγητο attention seeking που της ήταν εντελώς άχρηστο.
Αυτό που αντικρύζω πια κάθε φορά στο παραμορφωμένο της πρόσωπο, είναι η απόγνωση μιας σταρ που έχει χάσει το παιχνίδι και τη λάμψη από τα μάτια και το χαμόγελο της. Mία γυναίκα που προτίμησε να μεταλλαχθεί από το να μεγαλώσει.
Τα ροζ μαλλιά της, φοβάμαι, πως δεν θα τα αντιγράψει κανείς. Παλιότερα ναι. Όλες θα είμασταν ροζ. Όπως και τα παραμορφωμένα ζυγωματικά, τα πονεμένα χείλη και αυτό το γυαλιστερό κούτελο που αντικρίσαμε χθες βράδυ στο instagram.
Λίγο προμο προϊόντων, κάτι κεράκια για καθαρισμό ενέργειας στο ωραίο σπίτι της Νέας Υόρκης, η επέμβαση για αντικατάσταση ισχίου, ένας μαύρος που χορεύει με παντόφλες..
Ναι, τον ρίξαμε τον Τραμπ αλλά αγαπημένο μας παλιό πρότυπο, μπορείς να κάνεις κάτι να μην φαίνεται η μετάβαση σε μεγαλύτερες ηλικίες ένας μουλτικολόρε εφιάλτης;
photo from Madonnas instagram account.
Σχόλια για αυτό το άρθρο