Έγινε χθες και ακριβώs μία εβδομάδα μετά , η δεύτερη επίσημη πρεμιέρα για το ‘FROZEN’ και το Cosmopoliti.com – που αγαπάει το θέατρο- ήταν πάλι εκεί. Για την παράσταση τα είπαμε την προηγούμενη φορά, δείτε σήμερα αποκλειστικά φωτογραφικά ενσταντανέ και διαβάστε ενδιαφέροντα cosmotips που συνέβησαν μετά το τέλος της παράστασης.
Πρώτα απ’ όλα η ..
Παναγιώτα Βλαντή είναι μία κούκλα! Έχει αδυνατίσει λίγο, και την αποκαλούσαν χιουμοριστικά ‘Σουβλίτσα’. Ο Αντώνης Καρυστινός ήταν μες στη καλή χαρά. Η παράσταση πήγε περίφημα, το άγχος είχε τελειώσει και ο Αντώνης, που για τις ανάγκες του ρόλου, έχει κάνει τατουάζ με χένα στα χέρια, μας έλεγε ότι δεν μπορεί να βάλει μακρυμάνικο γιατί ξεβάφει η χένα και του χαλάνε οι μπλούζες. Ευτυχώς που ανοίγει ο καιρός! Ο Χρήστος Καπενής που συμμετέχει στην παράσταση με βωβό ρόλο, έκανε πλάκα λέγοντας ότι έπαθε ‘σεντόνι’ και ξέχασε τα λόγια του.
Ας περάσουμε στους καλεσμένους, που ενθουσιάστηκαν με το έργο και όλοι έδιναν συγχαρητήρια στους συντελεστές.
Η Μάρω Κοντού, συνοδευόμενη από τον καλό της φίλο, ζωγράφο Κώστα Σπυριούνη, προτίμησε να πιεί μια μπυρίτσα, πριν αρχίσει η παράσταση.
Η Μπέσσυ Μάλφα έμεινε μέχρι αργά, και δεν μας χάλασε το χατήρι να μας τραγουδήσει, όταν μείναμε εμείς κι εμείς. ‘Είπα να μη δουλέψω απόψε, αλλά δεν μ’ αφήνετε!’ έλεγε αστειεύομενη. Εκεί ήταν και η Μαρία Καβογιάννη, που την κυνηγούσε το MEGA για να κάνει δηλώσεις σχετικά με την παράσταση, αλλά και την επιστροφή της σειράς ‘Πίσω στο σπίτι’. Πίσω στο Mega, λοιπόν η Μαρία…
Με τον Στάθη Παπούλια, εκτός από αυτά που είπαμε και δεν μπορώ να μεταφέρω, κάναμε μικρές επιδρομές στις πιατέλες και φροντίσαμε να αδειάσουν γρηγορότερα!
Η Ηρώ Μουκίου ήρθε μαζί με τον Θοδωρή Αντωνιάδη και μου είπαν πόσο ενθουσιασμένοι είναι που παίζουν ξανά την ‘Κοπεγχάγη’. ‘Να έρθεις να μας δεις οπωσδήποτε’ μου είπαν και φυσικά θα πάω, γιατί ξέρω πόσο φροντισμένες είναι οι δουλειές που κάνουν.
Η Μπέσσυ Βουδούρη, που σε κερδίζει αμέσως με την ευγένειά της, είχε φροντίσει την μουσική επιμέλεια για το after the play, έφερε τον Μάριο Στρόφαλη που έπαιξε ωραίες μελωδίες στο πιάνο και στο τέλος, χόρεψε και ένα μάμπο, με το δικό της στυλ!
Ωραία κουβεντούλα έκανα και με την Άννα Μιχαήλου, η οποία εμφανίζεται πολύ επιλεκτικά πλέον, και μου είπε πόσο ευτυχισμένη είναι με την 2 χρονών κορούλα της. Και για μένα ήταν ευτυχία που τη συνάντησα και την είδα καλύτερα από ποτέ.
Παρών και ο γλυκός Γιάννης Σμαραγδής με τη συζυγό του, τον «φύλακα άγγελό» του όπως την αποκαλεί. Κάποια στιγμή που τον φωτογράφιζαν με τις πρωταγωνίστριες του Πάνου Κοκκινόπουλου, είπε: «Κοκκινόπουλε, εσύ τις σκηνοθετείς, με μένα όμως φωτογραφίζονται».
Στη Λιλιάνα Αβρουσίν, όταν της είπα: «Πότε θα ξεκινήσει η εκπομπή στη Νετ, ακόμα περιμένουμε!» μου απάντησε: «κι εμείς…Ακόμα περιμένουμε!»
Ανάμεσα στους καλεσμένους, ήταν επίσης ο Κωνσταντίνος Καζάκος, ο Σωκράτης Αλαφούζος, ο Κώστας Καζανάς, η Τζένη Μπότση, η Δάφνη Λαμπρόγιαννη, ο Αλέξανδρος Αμερικάνος, η λατρεμένη Κάκια Ιγερινού, η Νένα Μεντή -που απέφυγε κάμερες και φλας-, όπως και η Μιρέλλα Παπαοικονόμου.
Ήταν μια ευχάριστη βραδιά, που άρχισε με μια παράσταση για πολλούς και κατέληξε σε ένα πάρτυ για λίγουs και τυχερούς!
Βασίλης Νάτσιος
Σχόλια για αυτό το άρθρο