![](https://cosmopoliti.com/wp-content/uploads/2024/02/TOM_4865.jpg)
Το Δημοτικό Θέατρο Πειραιά επισκέφτηκε ο Πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης με την σύζυγό του Μαρέβα Γκραμπόφσκι – Μητσοτάκη για να παρακολουθήσουν τη sold out επιτυχία “Τρεις ψηλές γυναίκες” του Edward Albee σε σκηνοθεσία του διεθνούς φήμης σκηνοθέτη Robert Wilson.
![](https://cosmopoliti.com/wp-content/uploads/2024/02/TOM_4748.jpg)
Τον Πρωθυπουργό και την σύζυγό του υποδέχθηκαν ο Καλλιτεχνικός Διευθυντής του Δημοτικού Θεάτρου Πειραιά Νίκος Διαμαντής και ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού Δήμου Πειραιά Γιάννης Χατζηαλέξης. Στο τέλος της παράστασης το πρωθυπουργικό ζεύγος καταχειροκρότησε και συνεχάρη τις τρεις εξέχουσες πρωταγωνίστριες Ρένη Πιττακή, Καρυοφυλλιά Καραμπέτη και Λουκία Μιχαλοπούλου.
![](https://cosmopoliti.com/wp-content/uploads/2024/02/TOM_4846.jpg)
![](https://cosmopoliti.com/wp-content/uploads/2024/02/TOM_4691.jpg)
![](https://cosmopoliti.com/wp-content/uploads/2024/02/TOM_4709.jpg)
![](https://cosmopoliti.com/wp-content/uploads/2024/02/TOM_4818.jpg)
![](https://cosmopoliti.com/wp-content/uploads/2024/02/TOM_4926.jpg)
![](https://cosmopoliti.com/wp-content/uploads/2024/02/TOM_4930.jpg)
![](https://cosmopoliti.com/wp-content/uploads/2024/02/tom_48955.jpg)
![](https://cosmopoliti.com/wp-content/uploads/2024/02/TOM_4870.jpg)
Σχόλια για αυτό το άρθρο