Ο δήμαρχος Σουλίου Θανάσης Ντάνης, τιμώντας τον όρκο του Ιπποκράτη, ως γιατρός, συμβάλει όχι μόνο συμβολικά αλλά και ουσιαστικά, στη στήριξη για το σύστημα του ΕΣΥ που αντιμετωπίζει πρόβλημα με τις εφημερίες. Με εθελοντική εφημερία στο νοσοκομείο της Πρέβεζας έδωσε το καλό παράδειγμα ώστε να υπάρξει μεγαλύτερη συμμετοχή από συναδέλφους του γιατρούς, σε μια ανάγκη του συστήματος υγείας.
Ο δήμαρχος Σουλίου Θανάσης Ντάνης και ο δήμαρχος Πρέβεζας Νίκος Γεωργάκος στο νοσοκομείο Πρέβεζας κατά την εθελοντική εφημερία του δημάρχου Σουλίου
Σχόλια για αυτό το άρθρο